SON EKLENENLER

5 yıl süren mücadelenin ardından işçiler kazandı

Aylardır Demokrasi Meydanı’nda oturma eylemi yapan ve Gaziantepspor işçileri, kazanılmış hakları olan tazminatlarını alabilecek.
17 Ağustos 2022 20:33

Gaziantepspor işçileri yıllar süren mücadelenin sonucunda kazanılmış hakları olan tazminatlarını alabilecek. Aylardır Demokrasi Meydanı’nda oturma eylemi yapan işçiler muhatap bulamadıklarını belirtiyordu. 16 Ağustos’ta Gaziantep Valisi Davut Gül işçilerin oturma eylemi yaptıkları alana gelerek işçilerin kalan alacaklarının ödeneceğini söyledi.

KAZANILMIŞ HAKLAR İÇİN BEŞ YIL SÜREN MÜCADELE

Gaziantepspor Kulübü bünyesinde çalışan ve kulübün kapanmasıyla 2017 yılında işten çıkarılan 42 işçi, yaklaşık 7 milyon TL'lik tazminatları ödenmediği için yıllardır mücadele ediyor. İşçiler son olarak Antep'in göbeğinde bulunan Demokrasi Meydanı’nda oturma eylemi başlatmıştı. Yaklaşık beş aydır her gün oturma eylemlerini sürdüren işçiler artık sorunlarının çözülmesini ve kazanılmış haklarının ödenmesini istiyordu. Vali Davut Gül, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Gaziantep Valiliği, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri işbirliğiyle Gaziantepspor çalışanlarının kulüpten kalan alacakları ödenecek” dedi.

"ZOR DÖNEMLERDEN GEÇTİK SONUNDA KAZANDIK"

İşçiler, bu kazanımın yıllardır süren mücadelelerini sonucu olduğunu belirtiyor. Gazetemize konuşan işçilerden biri, “Yıllarca sesimizi duyurmak için her şeyi yaptık. Çok zor dönemlerden geçtik ama sonunda kazandık” dedi.

Bir diğer işçi ise, “Şehirde görüşmediğimiz kimse kalmamıştı. 2017 yılından beri mücadele ediyoruz. Ortada kalmıştık, kimin yanına gittiysek hem olumsuz dönüşler almıştık. Biz bütün işçiler adına mücadele ediyorduk aslında. Örnek de olacağımızı düşünüyoruz. Batan kulüplerde hep ortada kalan işçiler oldu ama biz bu durumu mücadele ederek değiştirdik” diye söyledi.

EVRENSEL

ÇALIŞMA HAYATINDAN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER