SON EKLENENLER

EBS Şube Başkanından MEB'e Sert Tepki!

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 6 nolu şube başkanı İdris Şekerci MEB'i uyararak ''Yol yakınken öğretmenleri kendi arasında ayrıştıran "kariyer mi bariyer mi olduğu belli olmayan" kanundan ve yönetmelikten vazgeçin. Sendikalara kulak vererek memnuniyet üretecek bir çalışma ile bu hatanızdan dönün. '' dedi.
26 Mayıs 2022 13:55

ŞEKERCİ Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

TANE TANE BİR DAHA ANLATAYIM:

Hani diyorum şu bizim bakanlık bürokratlarına bir şeyin nasıl olmayacağını anlatan "zevat-ı muhterem"nasıl olacağını anlatsa da şu öğretmenler rahat etse..

Eğitim çalışanlarının taleplerine kulaklarınızı tıkladınız. Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkartıyorum diye sadece bir kariyer kanunu çıkarttınız. Onu da -maşallah- bir dokunuşta "bariyer kanunu" na dönüştürdünüz.

Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye;

-Nerem doğru ki demiş.

Şimdi biz bu meslek kanununu daha hazmedememişken bir de arşiv taraması ile ancak bulunabilecek kimi evrakları tanzim etmeyince sınav hakkından bile mahrum oluyorsunuz.

Bazen diyorum ki bu bizim milli eğitimi yöneten aşağıdan yukarıya yukarıdan aşağıya bütün hazretler el birliği etmiş, sosyal maliyet üretecek 2023'e "yol su elektrik" olarak fatura çıkartmak mı istiyorlar bilemedim.

Dostça uyarıyoruz:

Yol yakınken öğretmenleri kendi arasında ayrıştıran "kariyer mi bariyer mi olduğu belli olmayan" kanundan ve yönetmelikten vazgeçin. Sendikalara kulak vererek memnuniyet üretecek bir çalışma ile bu hatanızdan dönün. 

SENDİKA BÜLTENİ

ÇALIŞMA HAYATINDAN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER