SON EKLENENLER

ÖZDEMİR; '3600 EK GÖSTERGE İLE BİR KESİMİ SEVİNDİRİP BİR KESİMİ KÜSTÜRMEYİN'

Çalışan Sen Konfederasyonu ve Din Bir Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir 3600 ek göstergeden yararlanamayan İmamlık ve müezzinlik kuran kursu müktesebi olan idari hizmetler sınıfı ile veri hazırlama memurları ve Din hizmetleri uzmanlarınında bu haktan yararlanmasını istedi.
01 Temmuz 2022 12:04

Toplumun bütün kesimlerini kucaklayan adımların memnuniyet verici olacağını dile getiren Özdemir; Bugün yapılmak istenen çalışmanın genel hatlarıyla sadece belli kesimlere değil, bu kesimlerin içerisinde işin parçası olan diğer memurları da kapsamalı dedi.

Din Bir Sen Genel Başkanı Özdemir yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

Bugün verilen karar, sadece bir kesimi mükâfatlandırırken işin parçası olan diğer kesimleri küstürecektir. Diyanet İşleri Başkanlığında işin bütününe odaklandığınızda sadece bir kesimin bu haktan yararlanıyor olması kabul edilir olmayacaktır.

Toplu sözleşme masasında hak savunduğunu dile getiren yetkili sendika bir kesime mavi boncuk dağıtırken bir kesime de baldıran zehiri için diyor. Oysa Diyanet çatısı altında bütünün parçası olan idari hizmetler, veri hazırlamacılar da bütünün bir barçasıdır ve emeklerinin karşılığını almaları gerekir.

Hükümet vatandaşın taleplerine imkânlar ölçüsünde cevap vermektedir. Bunu fark edebilmekteyiz. Fakat büyüme oranlarına bakıldığında ortaya çıkan rakamlar belli gruplar arasında tasarruf arama metodunu desteklemiyor. Birilerine kazandıran bu program ne yazık ki birilerine kaybettiriyor.

Bizlerde Çalışan Sen ve Din Bir Sen olarak alınan kararın memnuniyet verici ama yeterli olmadığını en yüksek sesle dile getirmek istiyoruz. Yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığında yetkiyi elinde tutan sendikanın şoförlerden, müezzinlerden, veri hazırlamacılardan  vb. çalışan gruplardan bi haber olan sendikal anlayışlarının da eksik ve taraflı olduğunu hatırlatmak istiyoruz dedi.

SENDİKA BÜLTENİ

ÇALIŞMA HAYATINDAN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER