SON EKLENENLER

Sağlık Çalışanlarına hakkaniyet ölçüsünde ücretlerde iyileştirmeler yapılmalı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Son günlerde sağlık camiası ile ilgili yapılacak düzenlemeler hakkında yapılan açıklamalara değinerek ''Eksiksiz, mağduriyetleri giderecek ve sorunları çözecek düzenlemeler için bunun tek çıkar yol olduğunu düşünüyorum. Bu konuda katkı vermeye hazır ve hazırlıklı olduğumuzu da ifade ediyorum.'' dedi.
26 Mayıs 2022 21:37

KAHVECİ Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Son günlerde sağlık camiası ile ilgili yapılacak düzenlemeler hakkında açıklamalar ve haberler sıklıkla görülmeye başlanmıştır. Sosyal taraflarında görüş ve önerilerinin dikkate alınarak bu düzenlemelerin hayata geçmesinin zaruret olduğunu bir kez daha vurguluyorum.

Eksiksiz, mağduriyetleri giderecek ve sorunları çözecek düzenlemeler için bunun tek çıkar yol olduğunu düşünüyorum. Bu konuda katkı vermeye hazır ve hazırlıklı olduğumuzu da ifade ediyorum.

Düzenlemeler ile;

hekiminden hemşiresine, ebesinden sağlık teknisyenine ve memuruna kadar sağlık hizmetlerinde görev yapan her bir meslek mensubumuzun ücret artışı ile ilgili beklentisi mutlaka karşılanmalıdır.

Sıklıkla vurguladığımız gibi maaşa zam şeklinde tek ödeme yapılmalı, taban aylıklar yükseltilmelidir. Sabit ek ödemelerinin genel bütçeye aktarılması, ek ödemelerden mahsuplaşma yapılmadan gerçekleştirilmelidir. Böylelikle reel bir ücret artışından söz etmek mümkün olacaktır.

Döner sermaye sistemi ise çalışan eksenli olarak yeniden revize edilmeli, bütün sağlık camiasının performans ücretlerinde makul bir seviye mutlaka korunmalıdır.

Ücret politikası çalışanların ay sonunda ne kadar ücret alacağını bileceği bir sistem oluşturulmasını sağlamalıdır.

Kısacası mağduriyetleri giderilmeli, hakkaniyet ölçüsünde ücretlerde iyileştirmeler yapılmalı ve hak edenin hakkını adil bir şekilde alacağı düzenlemeler hayata geçirilmelidir.

SENDİKA BÜLTENİ

ÇALIŞMA HAYATINDAN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER