SON EKLENENLER

Sendika yöneticisi saldırıya uğradı

Kayseri'de Din Bilgisi öğretmeni olarak görevli olan Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk, kimliği belirsiz kişiler tarafından dün (20 Ocak) saldırıya uğradı.
23 Ocak 2022 07:54

21 Aralık 2021'de kuruluşunu ilan eden Hürriyetçi Eğitim-Sen'in kurucularından ve genel başkan yardımcısı olan Ali İhsan Öztürk, saldırıya uğradı. Saldırının ardından Hürriyetçi Eğitim-Sen Genel Merkezi, Kayseri'ye gitti.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, "Tüm bu faaliyetlerinden dolayı acaba PKK’lılarca mı hedef alınmış olabilir? Yoksa Rusya, Çin hatta Ermenistan yanlısı olan çevrelerce mi? Zira Ali İhsan Öztürk okul çıkışında bir markette kalleşçe saldırıya uğradı. Eli öpülesi bir öğretmen, bir eğitim çalışanı darp edildi" denildi.


"Belli bir merkezden yapılan organize saldırılar başkalarındakini değil kendi fikirlerini aciz duruma düşürür" denilen açıklamada, mücadelelerinden vazgeçmeyeceklerine dikkat çekilirken “Hürriyet ve istiklâl benim karakterimdir” diyenler de 100 sene önce şahsî çıkarlarını müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edenlerce zulme uğramıştı. O günden bugüne yılmak yok, vazgeçmek yok" denildi.

Açıklamada, "Bağımsız ve özgür sendikacılıktan kim rahatsız oluyorsa olsun ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz" diyerek saldırıyı kınadıklarını belirten açıklamada, Hürriyetçi Eğitim-Sen "Eğitim çalışanlarının hak arama mücadelesinin menfaate pazarlanmasına hiçbir zaman göz yummayacağız. Eğitimcilere yönelik şiddeti tüm enstrümanları ve arka planıyla birlikte lânetliyoruz. Sendikal kadrolarımız hayatın her alanında doğruya doğru, yanlışa yanlış deme olgunluğundadır. Hürriyetçi hak arama mücadelemiz kutsalımızdır ve bu yoldan bir adım bile geri atmayacağız. Meydanı boş bırakmayacağız. Hür sendikacılık mevzilerini asla terk etmeyeceğiz” dedi.


Yapılan saldırılar nedeniyle Adalet Bakanı’ndan, İçişleri Bakanı’ndan ve siyasi partilerin genel başkanlarına kadar herkesle görüşme talep edeceklerini belirten Hürriyetçi Eğitim-Sen, açıklamayı "Faillerin ve azmettiricilerin adalet önünde hesap vermesi için elimizden geleni ardımıza koymayacağız" diyerek sonlandırdı.

Bir ayda iki saldırı

Türk Eğitim-Sen'den ayrılan öğretmenlerin bir araya gelerek kurdukları Hürriyetçi Eğitim-Sen'in kurucusu Genel Sekreteri Ali İhsan Hasanpaşaoğlu geçtiğimiz ay okul çıkışında 4-5 kişiden oluşan, kar maskeli, ellerinde sopalar bulunan grubun saldırısına uğramıştı.

HALK TV

ÇALIŞMA HAYATINDAN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER