SON EKLENENLER

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’ndan MEB’e 15 bin imza

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile yaptıkları görüşmenin ardından verilen taahhütlerin yerine getirilmemesi üzerine topladıkları 15 bin imzayı MEB verdi.
22 Nisan 2024 20:49

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası (Öğretmen Sendikası) 8 Şubat’ta Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile yaptıkları görüşmenin ardından verilen taahhütlerin yerine getirilmemesi ve kendilerine hiçbir dönüş sağlanmaması üzerine imza kampanyası başlattı.

Sendika, topladığı imzaları MEB önünde yaptıkları açıklama ile bakanlığa sundu. Birçok şehirden binlerce öğretmenin imzası, bakanlık yetkililerinin olmadığı gerekçesiyle alınmadı. Ardından sendikanın Genel Başkanı Eren Edebali’nin yaptığı açıklamada, “İmzalar alınmazsa buradan ayrılmıyoruz” demesi üzerine MEB yetkililerine verilmek kaydıyla imzalar kabul edildi. 

“ÖĞRETMENLER AÇLIK KOŞULLARINDA ÇALIŞMAKTA”

Sürecin yüzbinlerce eğitim emekçisini ilgilendirdiğini belirten Edebali, “Sendikamız taban maaş hakkının geri gelmesiyle ilgili yaşanan sürece iki buçuk seneden beri yoğun bir kampanya çalışması sonucu ulaştı. Kamuoyunun da bildiği gibi öğretmenler açlık koşullarında asgari ücretle çalışmakta. Vasıflı bir meslek olarak öğretmenler açlık sınırında çalışamaz diyoruz” diye konuştu.

"MÜCADELEYİ BÜYÜTELİM"

“Biz bugün 15 bin imzayı bir an önce bakanlık yetkililerine vermeden buradan gitmiyoruz. Bu imzaları teslim edeceğiz. Diğer kentlerdeki sendikalı arkadaşlarımızı bulundukları kentlerin meydanlarına davet ediyoruz. Sembolikte olsa taban maaş ne oldu sorusunu sormalarını, eylemlere taşımalarını istiyoruz” diyen Edebali, mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

Bakanlık yetkililerine verilmek sözüyle imzaların kabul edilmesi üzerine öğretmenler eylemi sonlandırdı. 

Kaynak:MA

ÇALIŞMA HAYATINDAN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER