SON EKLENENLER

Yine Sincan Yine 28 Şubat Zihniyeti

Sincan'da bir İmam Hatip Lisesinde 20 saat dersi olan Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni A.B. Norm fazlası olmasına rağmen okulunda 20 saat derse girdiği halde başka bir okulda görevlendirilince mağduriyetini ifade etmek için Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurarak  28 Şubat mağduru olduğunu 10 yıl görevinden uzak kaldığını 20 saat dersinin olduğu okulda kalmak istediğini belirtiyor.  Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenin bu isteğini reddederek  "İSTİFA EDEBİLECEĞİNİ" söylüyor. Duruma tepki gösteren EBS Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Uğru Kolsuz yaptığı açıklamada ''10 yıllık mağduriyet sürecinden sonra göreve tekrar dönebilen öğretmene istifa etmeyi ifade etmek veya ima etmek 28 Şubat zihniyetinin devamı demektir.'' dedi.
30 Kasım 2023 13:17

KOLSUZ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Sincan'da bir İmam Hatip Lisesinde 20 saat dersi olan Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni A.B. yi bir ortaokula görevlendirirler. Öğretmen; "20 saat dersim var. Ben İHL de çalışmak istiyorum. Kadrom okulumda. Başka okula gitmek istemiyorum" der.

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenin bu isteğini reddeder ve "İSTİFA EDEBİLECEĞİNİ" ima eder. 28 Şubatta zorunlu istifa nedeniyle,

10 yıllık mağduriyet sürecinden sonra göreve tekrar dönebilen öğretmene istifa etmeyi ifade etmek veya ima etmek 28 Şubat zihniyetinin devamı demektir.

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde son bir yıl içinde ne değişti de Milli Eğitim koridorlarında kabadayı gibi volta atan mafya özentili şahıslar türedi(!!!).

Bakanlık onayıyla oluşturulan Yetim Kardeş projesi panosunu tahrip edip, foyasını ortaya çıkarana, "Seni o panoya asarım aslanım" diyecek kadar hadsizleşen kişiler gücü nereden alıyorlar?

Bunlar hiç değişmeyecekler mi??

Konunun takipçisi olacağız...

SENDİKA BÜLTENİ

ÇALIŞMA HAYATINDAN SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER